| LoveAnimepsimagirl a întrebat:

Buna TPU, aveti idee de ce nu se aude niciun sunet in boxe?
Tocmai mi-am instalat Windows 7 si mi-am instalat si driverele audio, dar nu inteleg de ce nu se aude niciun sunet.
Va rog mult ajutati-ma!
Dau funda la raspunsulcare m-a ajutat cel mai mult!

Răspuns Câştigător
| ovidiu8msn a răspuns:

-asigura-te ca mufele din spatele calculatorului sunt introduse unde trebuie
-click dreapta pe iconita din dreapta jos a barei de start (pe boxa aceea micuta)-> Open volume mixer. Vezi daca este pornit volumul.
- tot in dreapta jos pe boxa aceea micuta. Click dreapta-> Volume control options->Selecteaza : All devices are currently playing song.
- Daca nici una din variantele astea nu functioneaza incearca cu trouble-shooter.

9 răspunsuri:
| cristiiiiiii a răspuns:

Incearca sa dai un restart la pc si vezi apoi daca functioneaza

| LoveAnimepsimagirl explică (pentru cristiiiiiii):

Am dat. nu fuctioneaza.

Răspuns utilizator avertizat
| ovidiu8msn a răspuns:

Pana la urma ce a fost?

| dulgherunicu a răspuns:

Windows 7 nu are nevoie de drivere audio problema este la boxe verificale cu un alt aparat (tv sau radio)

| Andrew1Me a răspuns:

Incearca niste casti, daca nici cu alea nu functioneaza te sfatuiesc sa mai instalezi o data windows-ul.Si mie mi s-a intamplat asta o data si nu am avut ce face decat sa mai instalez o data.

| Vlad_Romascu_1993 a răspuns:

Ai bagat boxele bine? ai verificat daca merg toate fierele? eu si altii pe care ii cunosc am patit de astea.

| LoveAnimepsimagirl explică (pentru Vlad_Romascu_1993):

DA am verificat foarte bine si presupun ca am nevoie deun CD sa intalez boxele presupun. thinking

| Romcik a răspuns (pentru LoveAnimepsimagirl):

Uite la setari audio- acolo poate fi pus parametrul de audio doar din casti, daca-i pus pe cel de boxe- uite daca ai instalat cu succes driverul-daca nu - reinstaleaza-l