| anonim_4396 a întrebat:

Azi am observat că atunci câm îmi bag mp3-ul la încărcat (are mufă USB) nu îmi mai apare nimic pe desktop gen "conectat" și nu îmi mai pot pune muzică pe el pentru că nu îmi arată că e conectat... la fel cu telefonul când îl conectez prin USB la laptop. Care ar putea fi problema? Mulțumesc.

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

In Disk Management L-ai cautat? Poate este cu aceeasi litera ca una dintre partitii sau in locul unui CD real sau virtual! Se intampla destul de des asta! (intri in Start-> MyComputer -> click dreapta pe MyComputer -> Manage.mergi la -> Storage aici ai Disk Management)

Sau incearca ''smecheria'' asta: Scoate calculatorul din priza si apasa pe butonul de pornire asa cu el scos din priza cca 5-6 secunde (se golesc niste condensatori de curent). Apoi conecteaza-l la priza si porneste-l normal si apoi introdu mp3-ul in USB ->s-ar putea sa-l recunoasca acum! Aceasta procedura reseteaza Embedded Controller (CE)

Daca tot nu merge, intra in -> Device Manager->Universal Serial Bus Controllers->USB Root Hub->Power Management, incearca sa debifezi tot: "allow the computer to turn off this device to save power". DEVICE MANAGER -> Start -> in Run scrie -> devmgmt.msc -> OK

| Codrut_Alexandru_1999 a răspuns:

Incearca sa iti scoti si sa re bagi bateria, dar daca tot nu merge imi pare rau dar trebuie sa ceri parerea unui reparator