| Molnar_Robi_1998 a întrebat:

Buna TPU cat consuma un PC fujitsu Siemens esprimo D si un monitor de 19" Samsung syncMaster 920N inro zi 24H? aproximativ

Răspuns Câştigător
| AdrenalinTm a răspuns:

Pai unitatea in full consuma cam 140Wati in full load (e cu aproximatie depinde poate mai mult poate mai putin)plus monitorul vreo 60-70 Wati/ora
deci cam 200 de wati pe ora IN full, asa o medie de consum pentru navigat pe net muzica si alte alea unitatea cam 70-80 Wati pe ora la 24 de ore pe normal cam 1, 5 Kw si in full cam cam 2, 3Kw /24ore
ca sa vezi exact poti sa iti iei un aparat de masurat consumul de energie si vezi exact
http://dan-blog.ro/......m-812.html

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Depinde ce faci cu el. Presupunind un load mediu de vreo 30% si o sursa in stare buna, maxim 120W/ora cu tot cu monitor. Tim habar nu are ce vorbeste.

| Jipa95 a răspuns:

Intrebarea ta n-are niciun sens, dar te lamuresc eu. Consumul unui sistem nu este fix! Componentele acelea consuma in functie de ce activitati faci in acel moment.

| danutzu96 a răspuns:

Are dreptate Jipa95 consumul nu este fix. Procesorul, placa video. sunt componente care isi maresc consumul cand sunt solicitate.