| adrili10 a întrebat:

Buna TPU ce parere aveti de iphone6 merita? Tine bateria putin?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Poti sa il folosesti si pentru astea dar sa nu te astepti sa te tina o zi. E bine sa il cumperi nou din magazin daca vrei sa tina mai mult bateria. Eu am un iphone 6 plus (are bateria un pic mai mare decat iphone 6) si daca umblu incontinuu pe el includiv Youtube, ma tine 4-5 ore. Jocurile consuma foarte mult.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

NU merita atatia bani.
Un andoid face acelasi lucru, pe bani mult mai putini.
Iar bateria tine tot atat la amandoua, depinzand strictd e utilizarea telefonului.

| Bondarel99 a răspuns:

Nu e deloc complicat laughing
Chiar e foarte ușor și vei vedea ca se mișcă mult mai bine decât alte brand-URI, nu trebuie sa ma crezi, doar mergi intr-un magazin și încearcă niște telefoane ca sa vezi diferența.
iPhone 6 merita, dar nu te sfătuiesc sa îl iei second dacă vrei sa țină mult bateria. E adevărat ca poți sa o schimbi dar chiar și așa nu o sa mearga ca nou. In niciun caz nu o sa țină bateria ca a unui J5, deci dacă vrei sa îl folosesti pentru jocuri, YouTube etc mai bine îți iei un J5 sau alt telefon cu baterie mai mare și mai low cost, cu iPhone-ul o sa stai numai in priza.

| adrili10 explică (pentru Bondarel99):

PAi jocuri nu, Youtube nu atunci pentru ce e bun? La ce e cel mai bine sa il folosesti si de ce este asa de cautat?

| Bondarel99 a răspuns (pentru adrili10):

Poti sa il folosesti si pentru astea dar sa nu te astepti sa te tina o zi. E bine sa il cumperi nou din magazin daca vrei sa tina mai mult bateria. Eu am un iphone 6 plus (are bateria un pic mai mare decat iphone 6) si daca umblu incontinuu pe el includiv Youtube, ma tine 4-5 ore. Jocurile consuma foarte mult.

| Voicu_Jimy_1998 a răspuns:

Eu iti recomand un telefon care e din China, se numeste Ulefone Mix si e mai bun ca Samsung si iPhone telefoanele de la aceste firme costa mult deoarece sunt firme cunoscute

| Andreyalacucsgo a răspuns:

Nu prea merita, iti recomand un Samsung j5 sau j7, depinde de buget!

| FataAiaRandom a răspuns:

Te tine bateria, dar ca sa poti intra de ex pe Youtobe trebuie sa stai sa faci cont icloud, plus ca are setari complicate. Din punctul meu de vedere. Am avut iphone 6 o luna, dar tot la Samsung m-am intors laughing))

| blackbeauty6 a răspuns:

Da,merita sa cumperi IPhone 6, bateria tine cam vreo 14 ore