| ionut12iancu a întrebat:

ce parere aveti despre Asus Strix r7 370 OC 2 gb?

Răspuns Câştigător
| HaLkPiGodZZiLaMD a răspuns:

Pai e o placa video de nivel Asus Strix GTX 950, doar ca faptul ca e de la AMD o face ca in unele jocuri sa dea un fps mai mic decat GTX 950, dar totusi pretul ei mai mic decat GTX 950, iar fps-ul in unele cazuri cit si la GTX 950 e un lucru bucurator, deci daca nu ai vei avea nevoie de optiunuile oferite de Nvidia ca ShadowPlay poti cu incredere sa ti-o procuri.

| HaLkPiGodZZiLaMD a răspuns (pentru HaLkPiGodZZiLaMD):

Am uitat sa mentionez ca te vei pute juca in jocuri in FullHD si cu o grafica inala,~50 fps.

| ionut12iancu explică (pentru HaLkPiGodZZiLaMD):

Va fi limitata de procesorul :AMD Athlon II X4 3.0 ghz si 4 ram?

| HaLkPiGodZZiLaMD a răspuns (pentru ionut12iancu):

Mai este nevoie de 3 cifre dupa X4 pentru ami da seama ce model este, dar oricum este limitata de toata seria Athlon. Minimul pentru ea este i3 incepind cu seria 4000 si i5 seria 3000.

| ionut12iancu explică (pentru HaLkPiGodZZiLaMD):

AMD Athlon II X4 640

| HaLkPiGodZZiLaMD a răspuns (pentru ionut12iancu):

Nu e prea slab pentru aceasta cartela video.

| ionut12iancu explică (pentru HaLkPiGodZZiLaMD):

Dar as putea rula cateva jocuri mai noi cu acel procesor aceaa placa video si 4 gb ram?

| HaLkPiGodZZiLaMD a răspuns (pentru ionut12iancu):

Desigur ca vei putea, doar ca placa video trebuie sa lucreze mereu la 100%, daca nu lucreaza la 100% inseamna ca o parte a ei nu lucreaza, deci ai dat bani in vint.