| AndreYStaR a întrebat:

Ce placa video e mai buna? nVIDIA 8400 gs sau nVIDIA quadro nvs 295? Stiu ca sunt amandoua foarte slabe dar care e mai buna? P.S. Deocamdata doar una dintre astea le pot folosi.

6 răspunsuri:
| laurentiu80 a răspuns:

Nvidia quadro nvs 295 este mai buna. Numai ca nu este destinata pentru jocuri, ci pentru proiectari grafice.

| laurentiu80 a răspuns:

Totusi parerea mea este sa alegi 8400 gs, deoarece quadro nvs 295 este destinata altui uz, cum ti-am zis mai sus cel al proiectarii grafice.

| qazwsxedc131 a răspuns:

Daca 8400GS este cea clasica de 256mb ram atunci este mai buna quadro
da-mi marca exacta a placilor video sa iti spun exact daca vrei

| laurentiu80 a răspuns (pentru qazwsxedc131):

Pe ce te bazezi cand dai raspunsul asta?

| AndreYStaR explică:

Pentru jocuri care e mai buna?

| laurentiu80 a răspuns (pentru AndreYStaR):

Greu de spus. Niciuna nu este destinata jocurilor. Per asamblu quadro nvs 295 este ceva mai performanta decat 8400 gs. E ca si cum ai alege intre o baba de 60 de ani si alta de 62 de ani.