| Ciubuc_Fratele_1997 a întrebat:

cum pot face sa creasca viteza la net? imi merge cam sacadat browserul..si viteza la jocuri ..si pe contract de la romtelecom scrie 100 mb/s...dar nu prind nici macar 10

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

1. Ai router?
2. Daca la 1 e da, cate dispozitive sunt conectate?
3. Descarci, folosesti t0rente?
4. In abonament scrie 100mbps cel mult, nu 100mb/s. E o mare diferenta. 100mbps=maxim 12.5 mb/s.
5. Ce pc ai, ce componente?

| Ciubuc_Fratele_1997 explică (pentru sltlp):

Am laptop Acer, si folosesc wi-fi..cred ca de asta nu prind

| sltlp a răspuns (pentru Ciubuc_Fratele_1997):

Nu m-ai lamurit cu specificatiile(procesor, ram) si ce router e(ce model).

| Ciubuc_Fratele_1997 explică (pentru sltlp):

Http://www.emag.ro/......D2T1JBBBM/ asta e laptopu iar routerul e Huawei hg655b

| sltlp a răspuns (pentru Ciubuc_Fratele_1997):

Bun. PRoblema rezolvata. Router-ul ala e specific doar la romtelecom. Cel mai probabil ai un abonament cu viteze nimic. Daca vrei sa prinzi ceva viteza, fie schimbi abonamentul la ei, fie treci la rds pe un abonament de 100mbps(39 lei/luna), sau superior.

| Ciubuc_Fratele_1997 explică (pentru sltlp):

Mersi pentru ajutor!