| Revelionu74 a întrebat:

Hei, TPU! Are cineva Google Chromecast 3? Daca da, imi puteti spune daca merita sa-l cumpar?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă tv-ul tău e nonsmart, da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am dar merita daca vrei sa pui ceva de pe mobil. Merge doar cu screen cast adica nu stiu daca merge in Netflix sau ceva de genu

| frunzarescu a răspuns:

Nu merita Google Chrome Cast, in schimb merita acest dispozitiv http://bit.ly/3sjnSnd Sa iti spun avantaje: are telecomanda (la Google ai nevoie de telefon), are control vocal pe telecomanda, se misca mai bine decat Google (cel putin la mine), poti instala usor aplicatii android. Dezavantaje: necesita alimentator (vine in pachet oricum), trebuie sa fie aproape de router-ul wifi sa mearga cursiv

| Revelionu74 explică (pentru frunzarescu):

Si acest Mediaplayer de care zici, merge pentru orice televizor care nu este SMART? Si imi poti spune, te rog, daca functiile sunt la fel ca la un Google Chromecast? Sau sunt si altele in plus?

| frunzarescu a răspuns (pentru Revelionu74):

Merge la orice TV non smart, nu are treaba cu performantele lui. Este important sa aibă HDMI și sa aibă rezoluția 1080p. Ai aici un articol interesant http://bit.ly/3pfC92m

| Revelionu74 explică (pentru frunzarescu):

Si cum pot sa verific ce rezolutie are ecranul televizorului? E un televizor SAMSUNG, deci banuiesc ca rezolutia max. e de 1080p, sau poate ma insel?