| Aditzak47 a întrebat:

Buna TPU.de 2 zile am o problema la laptop cu tastatura.de exemplu cand apas f imi ia alta tasta, cand apas esc mil pune in bara, in chrome nu pot sa scriu nimic nu-mi merg literele simi apar chestii ca si cum as apasa alte combinatii de ex se deschid setarile sau imi face fullscreen continuu.Am incercat cu alt shift cv ce am auzit nu stiu ce poate fi.pls help. funda

3 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

Resstart si reinstaleaza-til. sau restart si cu F6 sau F7 intra in safe boot si vezi dcaca tot asa face daca NU face la fel si merge bine e virusat daca tot asa face e tastatura bulita

| Aditzak47 explică (pentru soul2soull):

Deschid tastatura virtuala cu osk si din cate vad cand face figuri e tasta alt apasata mereu.incearca sa scrii cv sau sa umbli pe undeva in timp ce ti tastele alt apasate

| soul2soull a răspuns (pentru Aditzak47):

Vezi tasta alt sa nu fie apasata sau blocata verifica amundoua alt-urile sau scoate-le de tot tastele