| SNOWTIGER a întrebat:

Buna TPU de ce calculatorul meu nu buteaza la windows xp am avut si inainte xp este posibil sa nu buteze fiindca este o copie?

Răspuns Câştigător
| radupopa a răspuns:

. E posibil sa fie defect CD-ul sau HDD-ul. Daca computerul booteaza cu alt Windows inseamna ca CD-ul e de vina. Daca nu e un fals cum zici tu sau mai poate nu ai cd-rom'ul ca primary boot device. Poţi seta asta din bios.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. E posibil sa fie defect CD-ul sau HDD-ul. Daca computerul booteaza cu alt Windows inseamna ca CD-ul e de vina.

| manolo a răspuns:

Poate nu ai cd-rom'ul ca primary boot device. Poţi seta asta din bios.

| danielcoman32 a răspuns:

Nu e bun cd-ul, s-a deteriorat, incearca cu al cd

| FirstplaceXXX a răspuns:

Apasa si tu ESC sau Tab, F12 dupa caz pentru ati putea alege boot. CDR sau HDD

| Bitza91 a răspuns:

Da restart la pc si intra in Bios si du-te la Boot.Seteaza First Boot Device Cd-Room si second Boot Device-Hardul.Dai save si reincearca instalul