| anonim_4396 a întrebat:

De ce sacadeaza filmele(ruleaza intrerupt)? Mai ales cele care depasesc 10gb. Am ASUS I5 placa video nVIDIA 540M 2GB, 4 Giga de rami. W8. Am reinstalat si windows-ul si tot la fel face.

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

Pentru ca laptop si pentru ca Intel hd.
ps: filmele in playere-le default ruleaza cu placa integrata, care la filmele de care zici tu, o duc spre maxim.
Ca sa rezolvi problema:
1. descarca filme de calitate 720p maxim, ca e laptop, nu iti trebuie 1080p.
2. foloseste un player gen http://mpc-hc.org/ si seteaza din nVIDIA control panel eventual ca sa ruleze cu dedicata.