| TuDorEL96 a întrebat:

Ieri seara mi s-a stins curentu si azi, cand am deschis calculatorul si-a tot dat pe reparatii si update-uri. Problema este ca imi apare mai nou ecranul albastru cu scris pe el si mi se restarteaza automat. Ce pot sa fac? Trebuie neaparat sa reinstalez windowsul? Am win 7.

8 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

La bluescreen, ca sa nu stai sa incerci sa il "rezolvi" cea mai rapida/usoara varianta e reinstalarea windows-ului.

Răspuns utilizator avertizat
| dannyel86 a răspuns:

Va trebui sa notez codul de eroare de pe pagina albastra si sa-l publici pe site (0x00005c de exemplu sau alte denumiri in engleza). Cand pui Windows curat si tot nu scapi de probleme, trebuie sa te gandesti la partea hardware. Ori ramii sunt pe duca, ori sursa (daca ai pc). Daca spui ca s-a luat curentul, tind sa cred ca este sursa, dar nici ramii nu-i poti ignora. Schimba initial sursa de alimentare si vezi daca mai apare pagina albastra.

Răspuns utilizator avertizat
| zaratu a răspuns:

Da ar fi mai bine sa il reinstalezi

| skilletski a răspuns:

Ecravul ti-a actionat ca un aparat foto si a captat pe el ce ai avut in momentul in care s-a luat curentul. Cumpara alt ecran.

Răspuns utilizator avertizat
| skilletski a răspuns (pentru TuDorEL96):

Da e posibil daca stii cum functioneaza un aparat foto iti dai seama.