| thekiller321 a întrebat:

Buna TPU.Imi dati va rog un driver audio bun eu am incercat realtek si alte cateva dar inzadar nu functioneaza.DAU FUNDA ca rog... ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Driverul trebuie sa fie compatibil si cu sistemul de operare pe care-l ai instalat pe calculator, adica daca ai avut inainte windows xp si acum ai pus windows 7 trebuie driverul pentru windows 7, dar sa fii sigur ca-ti recunoaste placa audio. Am patit-o si eu cu imbarligatura asta intre versiuni si am renuntat pana la urma, am revenit la windows-ul cu care-mi mergeau, ca altfel trebuia sa schimb jumatate din calculator happy. Daca nu mai ai cd-ul original, cauta pe net driver-ul pentru placa ta de sunet si pe versiunea de windows pe care-o ai, de exemplu "realtek drivers windows 7", se gasesc pe net drivere pentru toate cele

4 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Nu poti sa instalezi ori ce dirver care vrei tu, trebuie sa fie compatibil cu placa ta de sunet/baza(daca ai placa incorporat) si mai ales compatibil cu systemul de operare! Intra pe site-ul producatorului si descarca driverul necesar sau fai un update cu slimsdriver, softul il descarci de aici=>http://www.driverupdate.net/

| mixxjim a răspuns:

Driverul il pui in functie de placa audio pe care-o ai, nu merge orice driver la orice placa.

| thekiller321 explică (pentru mixxjim):

Da dar unde gasesc aia ii problemastraight face
Cu realtek imi mergea inainte acum imi da nu stiu ce eroare

| ladyMillion a răspuns (pentru thekiller321):

Si eu am patit la fel ca tinehappydoar ca eu, mama inteligentilor, mi-am sters driver-ul fara sa vreau; m-am chinuit cam o saptamana sa gasesc driverul ala tampitlaughing)am descarcat o multime de programe care sa-mi depisteze driverul lipsa si sa mi-l puna inapoi, dar am dat numai de facaturihappyintr-un final am descarcat driver identifier 4.2(care mi-a zis precis ce driver imi lipsea-pentru ca eu nu stiam)apoi am scris intreaga denumire a acelui driver pe google.ru(l-am gasit si pe google.com,dar nu era gratis)am gasit un site rusesc unde era gratis si l-am descarcat si mi-a mers...p.s.s-ar putea sa fie nevoie sa incerci mai multe variante pana iti merge ca poate nu nimeresti din prima exact driverul bun! bafta! te vei descurca sunt sigurawinking

| mixxjim a răspuns (pentru thekiller321):

Driverul trebuie sa fie compatibil si cu sistemul de operare pe care-l ai instalat pe calculator, adica daca ai avut inainte windows xp si acum ai pus windows 7 trebuie driverul pentru windows 7, dar sa fii sigur ca-ti recunoaste placa audio. Am patit-o si eu cu imbarligatura asta intre versiuni si am renuntat pana la urma, am revenit la windows-ul cu care-mi mergeau, ca altfel trebuia sa schimb jumatate din calculator happy. Daca nu mai ai cd-ul original, cauta pe net driver-ul pentru placa ta de sunet si pe versiunea de windows pe care-o ai, de exemplu "realtek drivers windows 7", se gasesc pe net drivere pentru toate cele