| cristi28george a întrebat:

imi sta si mie procesorul la 53 si de grade cand ma joc un joc mare ex: (battlefield 3) procesorul este Intel core i3 3220.
credeti ca este cam o temperatura ridicata, sau asa este normal sa fie temperatura? dau funda, sa raspunda numai cine stie!

Răspuns Câştigător
| Agent47 a răspuns:

Battlefield 3 e un joc care consuma foarte multe resurse, daca nu ma crezi scrie pe google battlefield 3 system req si vei vedea cat de mult consuma, mai ales pe high. i3 e un procesor bun dar 53 de grade e ceva normal cu collerul stock! Nu iti face griji!

1 răspuns:
| Violente a răspuns:

I3 suportă temperaturi de pană la 70 de grade. Nu își are rostul întrebare, temperatura este mai mult decat convenabilă.

Să raspuns colegului meu de mai jos, Battlefield 3 NU se bazează prea mult pe forța procesorului, este un joc dependent de GPU.