| FlorinMst a întrebat:

Ce are calculatorul meu daca când îl aprind ar trebui sa se audă un beep la mine se aude un beeeeep mai lung si pe monitor scrie no signal?

Răspuns Câştigător
| Durbaca_Alex_1998 a răspuns:

Dupa cum a spus si bonico daca ai probleme cu ram-ul
Scimba locul placutelor ram daca nici asta nu functioneaza adu de le cineva niste placute ram daca alea iti functioneaza inseamna ca ai o problema cu placa de baza mai [pe scurt ia-ti alt ram e foarte ieftin 4 gb 100 de lei.

3 răspunsuri:
| n1445 a răspuns:

Al meu face la fel incearca sa il restartezi cand face acel beep.

| bonico a răspuns:

Salut,
Se pare ca ai o eroare de memorie RAM, verifica modulele si sloturile.
Daca se aude un beep lung urmat de 3 scurte atunci ai probleme cu placa video, dar dupa cum ai spus tu (un beep mai lung... - e clar memoria RAM).

| FlorinMst explică:

Va multumesc multe de tot! Tocmai ce mi-am cumpărat alte plăcute si acum merge excelent!