| Ilinca_Raul_1996 a întrebat:

Astăzi mi-a venit PC de la reparat si am vrut sa-l aprind însă când am băgat monitorul in priza s-a ars. Era conectat la PC prin cablu VGA. Apoi, am schimbat monitorul, l-am conectat identic si l-am mutat la source pe PC dar imi scrie NO SIGNAL! Ma poate ajuta cineva?

4 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Monitorul e de fapt un tv?
Vreau mai multe detalii

| Ilinca_Raul_1996 explică (pentru mudokins78):

Da, e un TV

| mudokins78 a răspuns (pentru Ilinca_Raul_1996):

Nu e vorba de conexiune!
Conexiunea nu are nici pe dracu!
Spune'mi ce placă video ai(dacă ai, dacă nu, nu!)
Cablu vga e băgat in placa video sau în placa de bază?(mai de vreme ti'am cerut detalii, de ce dracu nu m-i le-ai dat?, să ma faci să scriu mult?)

| krt0f1oR a răspuns:

Conexiunea VGA nu este așa buna, încearcă alte tipuri de mufe exemplebig grinVI, DISPLAY PORT, HDMI
https://m.youtube.com/watch?v=ap5zEuYRFKY