| Zaharia_Popa_1996 a întrebat:

Mi-am luat un Iphone 4 si cand il conectez la pc imi apare ca undentified device am instalat itunes si am cont dar tot nu mil recunoaste ce sa fac ca sa mi-l recunoasca?

13 răspunsuri:
| pozeanimate a răspuns:

Descarca iFunBox sau DiskAid si cu unu din ele
copie folderul de pe adresa var/mobile/media
in computer, apoi sterge-o din telefon
restart la telefon si conecteazal la itunes

| Zaharia_Popa_1996 explică (pentru pozeanimate):

Poti sa imi explici mai amanuntit ca nu am inteles ce trebuie sa fac

| pozeanimate a răspuns (pentru Zaharia_Popa_1996):

Descarca programul iFunBox si conecteaza iphonul la el
cauta var/mobile/media
si folderul care se afla in folderul media copiel in computer, un fel de copie de rezerva pentru orice eventualitate
acum : stergi tot ce are in acel folder ca in poza asta
http://hackfaq.net/wp-content/uploads/ifunbox.jpg

si reporneste telefonul si conecteaza la itunes

programul descarca de aici de exemplu
http://www.i-funbox.com/

| Zaharia_Popa_1996 explică (pentru pozeanimate):

Problema este ca nici calculatorul nici programul nu imi recunoaste iphon-ul ce sa fac? sad

| pozeanimate a răspuns (pentru Zaharia_Popa_1996):

Cu iFunBox tot nu-l vede?
dar asa merge mobilul?

| Zaharia_Popa_1996 explică (pentru pozeanimate):

Mobilul merge
calculatorul il gaseste ca undentified device iar ifunbox nu il gaseste
ce sa fac?

| pozeanimate a răspuns (pentru Zaharia_Popa_1996):

Instaleaza QuckTime poate el e de vina

| pozeanimate a răspuns (pentru Zaharia_Popa_1996):

Mai incearca si cu DiskAid

| Zaharia_Popa_1996 explică (pentru pozeanimate):

Nici diskaid nu imi recunoaste dar m-am uitat pe internet si am vazut ca eu nu am applemobile device usb driver ma poti ajuta cu un link de unde as putea sa il descarc?

| pozeanimate a răspuns (pentru Zaharia_Popa_1996):

Deci,uite
in bara de start scrii asa
devmgmt.msc
si dai enter, si vezi cel cu semnu intrebarii galben, dai click dreapta pe el
la proprietes /detalies
ca in poza asta
http://main.makeuseoflimited.netdna-cdn.com/......ice-ID.png

acum,te asiguri ca acolo sta pe device id, daca nu e alege-l din lista aia, device id sau ceva de genu
si mai jos este un cod, acel cod dai clic pe el sa se selecteze si cu CTRL +
C il copii si il bagi aici
http://devid.info/ro/

in locul ala de cautare si dai sa caute
descarca-l si instaleaza
daca nu te descurci si vrei sa te ajut si ai teamwiever,
imi zici o ora pe maine si o sa incerc sa intru pe TPU laacea ora
sau si azi mai stau pana la ora 11 00

| Zaharia_Popa_1996 explică (pentru pozeanimate):

Eu am windows 7 ultimate nu am windows xp

| pozeanimate a răspuns (pentru Zaharia_Popa_1996):

Asta nu importa, ca e acelasi lucru ca la xp
principalu la detalis si hardawe id alegi, copii denumirea si cauti driverul si instalezi

| Zaharia_Popa_1996 explică (pentru pozeanimate):

Calculatorul il recunoaste dar nu ca iphone ci ca USB composite device ce sa fac?