| Amandacjic a întrebat:

Mi s-a blocat telefonul dupa ce am incercat de mai multe ori sa bag codul pinsad dupa ce deschis telefonul imi cere codul(il stiu)dar dupa imi cere codul PUK (habar n-am). Acum pot suna doar la SOS...Nu ma mai lasa sa fac nimic sad
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| brandiburu a răspuns:

Cauta un amic cu o cartela din aceeasi retea si roaga-l sa te lase sa folosesti *100# iar acolo ai optiunea de deblocare PUK (trebuie doar sa introduci numarul tau de tel iar la Vodafone, din cate stiu, se introduce in forma 720123... nu 0720123...).

Data viitoare fii mai atenta.

1 răspuns: