| Cineva! a întrebat:

Saptamana trecuta mi-am reinstalat windowsul (Windows 7 ultimate) si saptama asta, mi s-a intamplat de doua ori aceeasi chestie. Deschid calculatorul, dupa ce se incarca imi apare ceva cu "repair..."(nu stiu exact ce -proabil e ceva in'neregula si.) iar dupa se restarteaza calculatorul. OK. Dupa restart imi dispar chestiile de pe desktop(pe care eu mi le'am aranjat cum am vrut), mi se dezinstaleaza anumite programe si browsere pe care le-am instalat, iar totul revine la "starea initiala" a windowsului. Plus ca acum.nu-mi mai gasesc anitivirusul in calculator.De ce se intampla chestiile astea? E ceva de la windows sau. am facut eu ceva straight face? Si inca ceva. Iconita de la World, nu e cea "normala". E ca si cum ar trebui il instalez; dar totusi functioneaza normal.De ce? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| hatze a răspuns:

Incearca sa-ti pui un windows original, sau poate windowsul tau nu e bun cauta altul, se poate sa ai si vurusi, si eu am windows 7 ultimate si nu e original dar merge fara probleme, puneti alt windows parerea mea

8 răspunsuri:
| andreeei a răspuns:

E ceva de la windows, probabil a fost atacat de un virus, sfatul meu este sa-l reinstalezi. bafta

| Xennofull a răspuns:

Frt.pentru 7 ultimate ai nevoie de ram 4 gb si placa la fel de mare(asta daca vrei sa iti mearga pc foarte bine). daca ai ram-ul de 1gb, 2gb.nu ai nicio sansa sa iti mearga bine, mai bine iti iei tu un xp si totul o sa mearga ca unswinking.

| dianaandra1467 a răspuns:

Un singur cuvânt. VIRUS!
Poate ai instalat un progrămel care este Virusat.Verișoara mea a pățit aceași chestie.Un prieten i-a trimis o chestie cu "Emoticoane din ălea care apar mari pe fereastra de mess și scot tot felul de sunete„. Ei, acel prieten a aflat pe net că este VIRUS.De aia este bine să nu salvezi ce îți trimit prietenii : )
Trebuie să reintalezi Windowsul.Eu am la fel să știi.Doar de un an și nu am pățit nimic. Nu am descărcat nici un progrămel și totul a fost bine. Cred că din chestia asta ai această problemă.Și dacă ți-ai pierdut "Anti Virusul„. Nu mai ai nici o șansă. Fără antivirus, Calculatorul nu mai are nici o șansă. poate să fie atacat oricând.Să ai grijă pe ce Site-uri umbli. Apropo, încearcă să intri pe net pe numele "Windows 7 Ultimate„ și găsești cât mai multe Detalii.
Sper că te-am ajutat și îți urez noroc! kiss

P:S- Îți sugerez să reinstalezi tot "WINDOWS 7 ULTIMATE„.

| Darkangell2013 a răspuns:

Aceasi problema o am si eu. big grin

| SoPlay a răspuns:

Ai activat windowsul?

| SoPlay a răspuns:

Eu tot windows 7 ultimate am si nu-mi face nicio problema! ai activat windowsul?

| Madalin500 a răspuns:

Poate ai primit un virus care iti sterge fisiere din folderul unde ai instalat windowsul sau ai sters tu din greseala aceste fisiere iar singura solutie este aceea de a reinstala windowsul sau dul la cineva care se pricepe. Sper ca am ajutat.Succes

| Scrabby a răspuns:

Pai ai facut tu ceva.nu l`ai instalat calumea sau ceva. am si eu windows 7 ultimate si am cateva mici probleme la deschiderea calculatorului insa ele nu sunt de la windows (am 2 hard`uri in PC si unul nu merge pe canalul potrivit, nu-l recunoaste si face figuri in rest merge perfect) incearca sa mergi cu el la in service pentru reinstalare (sau mai instaleaza`l u o data) sau poate ai probleme cu componente din interiorul sau. sau mai e o varianta, depinde de unde ai descarcat windows`ul, sau de unde l`ai luat. sper ca te-am ajutat macar putin big grin