| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi cum pot sa reinstalez sistemul de operare Windows XP asa incit toate documentele, pozele, fisierele, programele si altele sa fie salvate in compiuter dupa ce am reinstalat sistemul?

Răspuns Câştigător
| AndreyIstetul a răspuns:

Buna. Ai putea sa pui tot ce vrei pe un cd, un stick, sau undeva pe un server online. Totusi, cea mai sigura metoda ar fi sa ai cel putin inca o partitie in plus fata de c:, unde sa copii tot ce vrei sa salvezi. Atunci cand o sa reinstalezi windows-ul, alege ca-ti partitioneze c:; acolo va instala si windows-ul. Trebuie doar putina atentie. Eu am facut acest lucru de zeci de ori si nu am pierdut nimic.

2 răspunsuri:
| JaJe a răspuns:

Imposibil, indata ce doresti sa reinstalezi windows-ul, in partitia in care ai instalat windowsul (default este C:\ ) Vei pierde tot ce se afla pe acea partitie. Asa ca-ti recomand sa salvezi documentele/imaginile/video-urile/etc. pe o alta partitie sau DVD/Stick/Cloud/etc.

| sheamus12 a răspuns:

Poti sa selectezi sa ti se stearga doar din discul C si muti pozele in celelalte discuri.