| Ionutz11 a întrebat:

Stie cineva cum sa fac un amplificator/miniamplificator (de 40 w imi este destul) si sa-l construiesc acasa nu sa comand piesele din alte tari etc! Si la iesire poate fi 2/4 iesiri boxe si un subwoofer?
Si va rog sa-mi spuneti ce piese imi trebuie(cum ar fi punti redresoare etc)!
Si stiu ca o sa-mi puneti intrebarea: "sti ceva electronica?" si raspunsul este "Nu, nu stiu"
Si as vrea un video ceva sa nu va bat capul:"aici trebuie sa lipes etc" si sa fie in romana
Multumesc anticipat! :*

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Gasesti kit-uri deja facute, decat sa le asamblezi! In plus de asta, pune mana si citeste, ca nu stii nici cele mai elementare notiuni! Esti in pom si pomu' in aer!

| Ionutz11 explică (pentru K0sti):

Stiu ca is aerian cu electronica, dar eu vreau sa fac tutoul acasa! Stiu de kit-uri, dar sunt niste chinezari si nu au bun filtraj, adica suna a spart!(am citit de pe forum-uri) happy

| Ionutz11 explică (pentru Ionutz11):

Scuze pentru greseli, dar este intuneric in camera! Sorry laughing

| Ionutz11 explică:

Am uitat sa precizeztongueot face sa creasca watti la subwoofer? Adica la boxe cand este (un exempluhappy40w la subwoofer sa fie 80 si daca as putea adauga la modificarea volumului la subwoofer adica sa aiba el particular o chestie de aia care sa invarte sa dai mai tare muzica sau mai incet!