| AlbertoAlecu a întrebat:

stie cineva, in Power Point, cum pot sa adaug o bordura/chenar umbrit titlului primului diapozitiv?
Multumesc, ofer si fundahappy

6 răspunsuri:
| nicu991 a răspuns:

Ce versiune de PowerPoint folosesti?

| AlbertoAlecu explică (pentru nicu991):

Am versiunea de Power Point 2019.

| nicu991 a răspuns (pentru AlbertoAlecu):

Daca doresti ajutor prin intermediul TeamViewer pentru ca nu cunosc interfata noului Office. Eu am Office 2007 si interfetele grafice difera.

| AlbertoAlecu explică (pentru nicu991):

Da, as dori ajutor din partea TeamViewer, dar nu m-ar deranja daca mi-ai spune si la interfata ta cum este, poate gasesc o asemanare ceva, multumesc!

| nicu991 a răspuns (pentru AlbertoAlecu):

Selectezi textul dorit apoi mergi in tab-ul FORMAT si de acolo poti pune chenar unui text, poti colora acel chenar, poti pune umbre chenarului ( Shape Effects) iar toate aceste efecte sunt valabile si pentru text in sine. Sau daca vrei il poti transforma in WordArt.

| AlbertoAlecu explică (pentru nicu991):

Bun bun, dar am intrebat altceva, bun am pus chenarul, dar cum il fac umbrit?