| Torinos a întrebat:

Sunt un utilizator de Huawei Mateobook X Pro si in seara asta un nepotel (cam 50 kg) a calcat pe el. Nu pare sa aiba nici o problema la ecran sau tastatura, dar atunci cand il deschid se aude uneori un scartait mic. Am observat ca atunci cand inchid laptopul, in partea dreapta, este mai mare spatiul dintre ecran si partea de jos cu maxim 2 mm. Pot avea ceva probleme pe viitor? Laptopul nu are mai mult de o luna.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nepotul a călcat pe laptop? Sau pe telefon, nu lasa in zone unde circulă copii telefoane, laptopuri si obiecte pe care din neatenție le strică, acum si daca laptopul ar fi in garantie tot cu bani il poti repara, deoarece defectiunea nu a apărut brusc in perioada garanției, a călcat nepoțelul pe el, ce varsta are nepotul?

| Superior a răspuns:

Cum a reusit? Ai tinut laptopul pe podea? Daca veneam acolo in casa, cred ca si eu l-as fi ZDROBIT in conditiile date (normal ca nu intentionat).

| Torinos explică (pentru Superior):

Laptopul a fost pe pat, iar nepotelul l-a pus pe jos, iar dupa a calcat pe el. Crede-ma, daca il vedeam in camera mea nu imi tineam laptopul nici pe pat. A vrut sa se joace pe consola. Copilul are 7 ani, dar e plinut. Ar putea avea vreo problema matebook-ul?

| Superior a răspuns:

Apropo,daca te ajuta, poti duce la garantie laptopul. Exista o posibilitate sa nu aiba de unde afla ca defectul e provocat de tine si sa ti-l repare gratis happy Daca faci asta, doar le zici ca nu l-ai folosit in mod intensiv si ca in ultima perioada, fiind mare liniste in camera, ai remarcat acel scartait.

| cristian112233 a răspuns:

Salut, probabil ceva s-a indoit/rupt pe acolo si nu cred ca poate cineva sa zica daca o sa fie ok sau se va inrautati situatia. Sfatul meu este sa va duceti la service-ul Huawei ca sa fiti sigur ca este totul ok