| Denis1994 a întrebat:

Știe cineva cum pornesc adaptorul wireless la laptop? Imi zice ca e închis. Am încercat metoda cu F8+Fn dar nimic, jos in sigma din dreapta a wirelessului imi apare un X rosu. Cred ca e închis din laptop, ma poate ajuta careva? Please☹️

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ai semnal wi fi de la retea cand ai x rosu.Din laptop este deschis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca F12 sau Fn+F12. Daca ai un x rosu e posibil ca wifi sa nu dea semnal deci il scoti si il bagi dupa 10 secunde din nou in priza. Verifici la telefon daca poti intra pe net, sau daca se conecteaza la wifi. Daca la telefon merge, dai click pe semnul de la wifi si apoi acolo trebuie sa iti vaad reteaua.Te conectezi de acolo in functie de ce Windows ai dand click pe Conetcare sau Connect. Poate nu ai driverul Wlan instalat corect sau este lipsa, de asemenea trebuie cautat driverul Wlan.