| DAnc3 a întrebat:

tocmai mi-am luat niste casti si cand le bag la pc se aude foarte incet si un mic fasait dar cand le bag la telefon se aude clar si bine, am mai avut casti si tot asa faceau, ce sa fac?

5 răspunsuri:
| VIP3r a răspuns:

Cel mai probabil mufa castilor nu face bine contact cu PC-ul, incearca si cu alte modele de casti...

| DAnc3 explică (pentru VIP3r):

UItate la tot ceam zis! Am zis ca am mai avut casti si tot asa faceau.

| GargonGargon a răspuns:

Impinge mufa mai tare in calculator, sau vezi ca s-ar putea sa aiba inca o gaura. Incearca si pe aialalta. Impinge putin mai tare si seteaza volumul.

| DAnc3 explică (pentru GargonGargon):

Pot sa imping pana se indoaie ca tot asa face, am intrat in tot si tot sunetul si de la casti si din windows si de la pc ii dat la maxim.Chiar nu inteleg ce are.

| DAnc3 explică (pentru GargonGargon):

Am bagat in locul boxelor da tot se audea intro boxa, am bagat in fata la unitate ca are mufa speciala de casti si acolo tot in boxe se aude, si mai am un fel de telecomanda cu fir care vine din boxe si cu care reglez volumul, acolo am inca o mufa pentru casti bag acolo si face dupa cum am spus se aude sunetul foarte incet.