| fuzzer a întrebat:

Buna,TPU.Va rog ajutati-ma sau dati-mi un sfat.Nu stiu de ce, dar de cateva zile imi tot apar niste linii pe desktop.Cand aprind calculatorul,nu se intampla nimic,merge normal cateva minute si dupa vreo, 10-15 min,mi se desprind niste linii parca din fiecare program ce-l am pe desktop,incepand de sus.
Va rog mult ajutati-ma, astept sa-mi raspundeti cat mai rapid. Funda+vot celui care ma ajuta sa scap de liniile astea.Multumesc

6 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Pentru a scapa de acele linii de pe desktop trebuie sa-ti reinstalezi driver-ul video.

| AnonymousTPU007 a răspuns:

Poate e din cauza conexiunii dintre cablul pe care il bagi in monitor. Daca ala nu face contact bine apar linii, ecran albastru, rosu, mov, etc.
Sper ca asta e problema...Bafta!

| ๔єภเร1923๔єภเร a răspuns:

Am niște motive: Placa video, Windows, cablul pe care îl bagi în monitor.
Încearcă așa: 1) Să scoți și să bagi iar cabl-ul.
Dacă nu merge 1 fă asta:
2) Reinstalează driver-ul video.
Dacă nu merge nici 2 fă asta:
3) Reinstalează windows.
BAFTĂ!

| fuzzer explică (pentru ๔єภเร1923๔єภเร):

Ok,si cum reinstalez placa video?

| bobitzu22 a răspuns:

Pai ori e dela placa video, ori trebuie sa o reinstalezi placa, ori trebuie sati schimbi windowsul, sau poate ai elementi morti

| XDCaTaaXD a răspuns:

Ori e de la placa video si trebuie sa o schimbi ori este un virus si trebuie sa apelezi la un anti virus daca nici asta nu te ajuta atunci nu stiu ce?