| Payuli a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o placa video noua pentru ca asta pe care o am e proasta(pentru jocuri).Am placa video NVIDEA GeForce 4 MX 440 AGP8X.E foarte proasta.
As vrea sa imi spuneti cam ce placa sa iau si (daca stiti) sa imi spuneti de unde (cei care locuiesc in orasul Tulcea).Dar daca nu stiti sa imi ziceti cateva informatii cu care sa ma ajutati.

7 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Cred ca trebuie sa-ti schimbi tot pc-ul, nici nu stiu daca mai exista placi video pe agp8x

| hp8510p a răspuns:

Agp 8x sunt foarte rare si scumpe la ce performante ofera... uite asta e singura pe care am gasit-o si e agphttp://www.pcgarage.ro/......4-bit-agp/

| Klaudiu214 a răspuns:

Uite aici o placa video foarte buna, si un pret acceptabil http://www.cel.ro/......-128bit-l/

| Payuli explică (pentru Klaudiu214):

Trebuie sa se potriveasca cu calculatorul meu adica sa fie AGP8X

| Me2 a răspuns (pentru Payuli):

Crede'ma ca nu rezolvi absolut nimic daca o sa cumperi o placa video noua, pc'ul este foarte vechi si degeaba o cumperi ca nu vei observa rezultate vizibile
Cel mai bine ar fi sa strangi ceva bani...pc'ul actual il donezi cuiva care nu a mai avut pc, sau il vinzi ...desi nu iei prea mult pe el
Pentru un pc pentru jocuri un buget de 1.500 lei e ok, daca poti mai mult.e mai bine

Răspuns utilizator avertizat
| Payuli explică:

Mentionez ca amtonguerocesor AMD Athlon(tm) XP 2200+ 1. 80GHz, 512 MB Ram, Placa video NVDIA GeForce 4 MX 440 AGP8X