| Vlad_Bogdan_1996 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un smartphone bun. Sa nu depaseasca 1500 de roni dar daca merita poate sa depaseasca putin. Sa aiba ecran cel putin 4.5 inch si un procesor bun. Raspunsul cel mai bun primeste funda. Si fara teluri gen Orange hero sau din astea de la Vodafone cosmote. Sa fie ceva cunoscut gen Samsung galaxy s 4 sau LG g 3

14 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

In banutii tai nu ai cum sa iti iei LG g3. Si s4 cu greu. Cea mai echilibrata varianta e LG g2 din punctul meu de vedere. De ce?
Bateria tine mai mult decat la un s4, g3, Nexus 5 sau orice altceva e in banutii astia. Procesorul e de actualitate inca, se misca foarte bine. Daca nu o sa iti placa oficialul, sta pe partea de neoficial destul de bine. Camera are stabilizator optic si pozele is ok. Singurul dezavantaj e lipsa unui slot pentru un card de memorie.

| Vlad_Bogdan_1996 explică (pentru sltlp):

Si cat costa LG g2 poti sa-mi dai si un link si iti dau funda pretul cel mai ieftin daca se poate sau cauta Samsung galaxy s 3 pretul cel mai mic

| sltlp a răspuns (pentru Vlad_Bogdan_1996):

Galaxy s3 e mai slab si decat LG optimus G(prima generatie). Diferenta e enorma e putin spus. G2-ul de altfel e superior fata de galaxy s4 in orice punct de vedere. Ma rog, la pcg este cel mai bun pret raportat cu alte magazine, care sa fie totusi un magazin serios(ca asa sunt si site-uri dubioase ): http://bit.ly/1pMuksr sau http://bit.ly/1t1qr9Z

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cele mai rapide sunt cele cu Windows. Eu mi-am luat cu Android si-mi pare rau.
Uite aici ce mi-asi fi luat eu:
http://www.emag.ro/......DGPGXBBBM/

| Vlad_Bogdan_1996 explică (pentru Salontanul):

Nu-mi place Nokia cu windows are si mama Nokia 625 dar mie nu-mi place. mias cumpara Samsung galaxy s 3 dar nu e asa bun mai astept propuneri dupa dau funda

| KodrutZ a răspuns:

Da' ce au ma Orange hero sau altele de genul, put? Ia-ti un Vertu, daca vrei sa iti arati valoarea asa de tare! In alta ordine de idei...https://www.chinavasion.com/......S_3.0_NFC/
P.S. Nu, Meizu nu e chinezarie de duzina. Daca gasca de la scoala nu a auzit de asa ceva si nu o sa se minuneze suficient la ce telefon ai, poti sa lipesti un mar sau o sigla Samsung pe el.

| AlexL28 a răspuns (pentru KodrutZ):

Vrei sa spui ca ala e mai bun ca Nexus 5 care il poate cumpara si din Romania?
Meizu e firma buna, dar telefonul ala e cam vechi si mai slab ca si Nexus5

| KodrutZ a răspuns (pentru AlexL28):

Pre-order iti sugereaza tie ca e vechi? Exynos 5 cam bate Snapdragon 800 la popou...plus de asta vezi cit costa Meizu si cit e un Nexus 5.

| sltlp a răspuns (pentru KodrutZ):

Asta sa o crezi tu. Acel exynos e inferior fata de snpadragon 800 de pe note 5. Si nu mai lauda, ca meizu e inca chinezarie pe langa Nexus 5. Sa nu mai zic, cauta pe net sa vezi ca multi au probleme cu softul. Si daca nu era destul, afla ca are si o baterie de... sa nu zic ce. Pana si Nexus 5 care are o baterie proasta, tot sta mai bine cu bateria.

| KodrutZ a răspuns (pentru sltlp):

Nexus 5 discutam, nu Note 5. Note 5 mai are pina apare... Ala era doar o sugestie. Sint multe telefoane de genul decente la preturi ok. Si apropos de G3... sau pe-acolo - N 9000Q Galaxy Note 3, 32 gb, Black, nou, la cutie, 1400 lei - mai multe la iulian77.blogspot.ro
Nu sint furate, omul are amanet si am impresia ca si ceva pile pe la importatori/retaileri de vinde si chestii sigilate de multe ori.

| SouLIce a răspuns:

Nexus 5
Lg g2
Galaxy s4

| AlexL28 a răspuns:

LG Google NEXUS 5
Cel mai bun telefon in acest pret

| FelixDilanMen a răspuns:

Daca vrei ceva mai ieftin iti recomand Nokia Lumia 630 sau 635. Nu sunt scumpe si pot sa meționez că Windows Phone 8.1
Lucreaza mult mai bine ca android.

| AndreeMeaw a răspuns:

Lg l9 2 sau Samsung galaxy core plus sau incearca Samsung galaxy s3 thinking