| RusescuO a întrebat:

Buna tuturor, am un Samsung Galaxy s4, achizitionat acum 3 saptamani, si azi s-a descarcat foarte repede. Si am intrat in setari la Baterie si am vazut ca SO Android consuma 54 % baterie. Ce sa fac sa nu consume atat?

Răspuns Câştigător
| H3R0UL a răspuns:

Incearca sa resetezi telefonul iata cum:Setari Creati o copie de rezerva si resetați... Iar pasul final:Resetarea configurarii din fabrica.
Poti seta daca sa iti stearga pozele si muzica de pe SD.Si ai grija sa numai strici bateria:Nu te juca la încarcat lasa-l sa se incarce si nu scoate bateria decat la urgențe

| RusescuO explică (pentru H3R0UL):

Aha, mersi de sfaturi big grin, oricum atunci seara l-am pus la incarcat si l-am lasat sa se incarce, si dimineata era bateria 96 % si SO Android consuma 10% din baterie. Si-a revenit. Acum nu mai am probleme cu el. Ma tine incarcat aproape 2 zile in care este folosit putin mai mult decat normal tongue

1 răspuns: