| iosca a întrebat:

Buna tuturor as avea si eu o intrebare legata de formatarea bateriei unui telefon nou. daca imi iau un telefon din magazin nou in baterie e putin curent ce fac ma folosesc de el pana se deskarca de tot si las 12 ore sau il pun direct? astept raspunsuri mersi:*:*:*

Răspuns Câştigător
| danyelo112 a răspuns:

Cand se termina il pui 12 ore la incarcat inchis.este indicat sa repeti de 3 ori metoda cand se termina bateria pentru o formatare reusita. funda?

9 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Bateriile li-ion si li-po NU se formateaza

| PinkPanther a răspuns:

Telefoanele noi nu mai necesita formatare, dupa ce se descarca il pui la incarcat normal ca si cand ar fi deja formatat

| danyelo112 a răspuns:

Ms de funda.big grin

| ombladon a răspuns (pentru danyelo112):

Da oricum ti-a dat degeaba, ca nu ai scris nimic bine...laughing

| DomGoe a răspuns:

Daca o formatezi vei scadea durata de viata a bateriei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai depinde. Daca ai baterie LI-ION ala nu prea se formateaza pentru ca sunt deja dar daca vrei totusi sa te asiguri te joci pe el pana se descarca si il bagi la incarcat OPRIT nu pornit. FUNDA?

| syle a răspuns:

Din cate stiu mai nou telefoanele nu necesita formatarea bateriei deci cand sa consumat tot curentu din ea il pui la incarcat normal ca si cand l-ai fii incarcat deja 12 orebig grin.

| ducu09 a răspuns:

Il consumi pana se inchide singur si il lasi la incarcat 12 ore

| iosca explică:

Ms de raspunsuri thumbs up