| Nikolaus a întrebat:

Salut.

O intrebare interesanta:

Cum consum mai putin curent electric in astea 2 cazuri de mai jos?

Tin laptopul non-stop in priza sa fie mereu incarcat.

Scot laptopul din priza cand are bateria incarcata si il pun in priza debea cand vad ca mai are putina baterie, astept sa se incarce (in timp ce-l folosesc) si cand am bateria plina din nou il scot din priza iar si repet procesul pana cand il inchid laptopul de tot.

Sa vedem ce ziceti voi! Va rog justificati! happy

2 răspunsuri:
| Crainstorm20 a răspuns:

Salut!
Uite Raspunsul!
-Consumi poate chiar dublu daca il ai in
priza cand e incarcat complet!
-Da, il scoti din priza cand e incarcat complet, iar il bagi la loc cand e 20%
si repeti!

FUNDa?

| Zacase a răspuns:

Mai bine lasa bateria incarcata pentru vremuri negre si nu o mai folosi dupa. Poti folosi laptop-ul si fara baterie, stiai nu? laughing Apropo, nu e bine sa folosesti laptop-ul cu bateria daca e in priza, asa doar scazi durata de viata a bateriei...