| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor.Sunt terminata! Ma tot delogheaza de pe id si-mi spune ca cica m-am logat pe un alt calculator...Am ignorat acest lucru pana azi(problema e de mai mult timp), cand o prietena ma intreaba daca eu i-am facut acel profil(un profil porno)dar eu urasc chestiile astea si mi-e scarba doar sa aud de ele si nu am fost eu vinovata, dar are dreptate sa creada ce crede deoarece apare id-ul meu acolocrying(asta ma face sa ma intreb cum de acel cineva i-a facut ei profilul si nu mie, ca doar e id-ul meu). In fine, nu pot rezolva problema, deoarece e suparata pe mine si nu vorbeste cu mine pe mess, nici la telefon nu raspunde si nu detin suficiente informatii, ca sa stiu ce e de facut. Mi-am schimbat parola azi, dar nici-un folos, tot ma delogheaza. Ce ma sfatuiti sa fac?cryingVa rog ajutati-ma, sunt disperatacrying.

Răspuns Câştigător
| m4them4tic a răspuns:

Sigur ai un virus, e foarte la moda printre prietenii mei(majoritatea il au sau l-au avut). Recomand sa faci o instalare curata a sistemului de operare!

23 răspunsuri:
| CosteaVlad a răspuns:

Incearca sa iti modifici toate informatiile din priofilul de yahoo. Faptul ca esti "delogata" de pe mess e din cauza ca cineva ti-a spart parola. Si mai nou pe yahoo lucrul asta se poate face destul de simplu: deschizi mess-ul (fara sa te loghezi) si dai click acolo jos unde scrie "forgot password". O sa-ti deschida o pagina unde iti cere sa introduci id-ul tau (un id), dupa care iti pune 1-2 intrebari legate de data nasterii, locatie, etc.(intrebari pe care le-ai setat cand ti-ai facut contul de yahoo). Cineva daca nimereste sa raspunda la acele intrebari (care la unii sunt foarte simple si usor de nimerit), poate sa-ti reseteze parola. Tot ce o sa-ti mai ceara dupa aia o sa fie sa introduci parola noua si sa o confirmi, atata tot. Si de aia este posibil ca cineva sa reuseasca sa-ti reseteze parola, indiferent de cate ori o schimbi.

| Bacemi a răspuns:

Am patit si eu acest lucru. Ai un virus cel mai probabil. Cel mai bine e sa stergi id-ul si sa iti faci altul nou. Si scaneaza neaparat pentru virusi.

daniela
| daniela a răspuns:

Schimba de tot id-ul si pe cel vechi sterge-l

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Cea mai buna solutie e sa nu mai intri deloc pe id alawinking Sa uiti de el si sa faci altul happy
Vorbeste cu prietena ta. Spune-i ca nu e vina ta.Ca nu ai avea de ce sa faci asa cevawinking
Mult succes!kiss

| necuratu a răspuns:

Sigur esti infectata cu un keylogger(virus ce inregistreaza tot ce tastezi la pc) recomand ca si colegul de mai jos o reinstalare a sistemului + un antivirus puternic + mai multa atentie la pc-urile pe care te loghezi si pe cine lasi la calculator

| Zâmbărici a răspuns:

Katya si eu am patit faza cu profilu' porno laughinglaughinglaughingrolling on the floor

Ma intreaba varamea auzi asta e profilu' tau porno?

Ma uit eu si era id meulaughingAm ramas 'masca'

Si mi s-a intamplat sa imi iasa id o singura data si sa imi zica ca m-am logat de pe alt calculator!

Fa-ti alt id! Sau poate fi o chestie de moment!

Bye

| Irina a răspuns:

Pentru ca ai accesat trebusoara aia cu id-ul de pe nu stiu ce site porno ai prins un virus. e o facatura ca sa te virusezi. Trebuie sa iti reinstalezi windows-ul.

| Budincăă a răspuns:

De fapt, faza cu profilul este doar o chestie ce iti zice: Pentru a-ti vizualiza profilul instaleaza Adobe flash player.care are virusi,si tu repede,curios sa vezi despre ce e vorba,logic ca o sa il instalezi si te faci cu cativa paraziti happy.Am raspuns cam intarziat, dar am vazut ca unii nu au spus asta, deci am vrut eu sa mai adaug laughing Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Necuratu, nu m-am logat pe nici un alt calculator, decat al meu si pe pc-ul meu nu are acces decat varul meu, care nu are nici un interes sa-mi faca mie rau.Si cam ce antivirus bun mi-ai recomanda? Am avira si vreau sa spun ca pana acum nu am avut probleme.Si daca reinstalez sistemul de operare se va rezolva cu profilul? Va multumesc mult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Reinstal. so-ul... si eu am luat acel virus si nu se poate rezolva... mai sunt cateva cai dar numa dac esti user avansat. uita-te la ultima mea intrebarewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cat despre antivirus decat cu avira mai bine fara. dezinstaleaza-til si instaleaza kavis 9 (kaspersky anti virus internet security 2010)... si nu e ID-ul problema ci pc-ul... aastia care au zis sa renunti la id is otara batuti in cap. ma oameni- problema e de la computer nu de la id rolling eyes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna din nou.Va multumesc mult, mult de tot pentru raspunsurihappy. Problema s-a rezolvat.Era doar un virus(nici un profil porno, au scris asa doar ca sa incercam sa scapam de "profil" si sa luam in calculator virusul)din pacate nu prea le-a iesit faza si nu am luat nici eu, nici prietena mea nici un virusdevil. Nu era suparata pe mine, doar ca nu avea posibilitatea sa vorbeascawinking. Inca o data va multumesc si pana diseara o sa hotarasc si care va fi raspunsul castigatorhappy.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci ca intotdeauna "totul este bine cind se termina cu bine" happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bro, asa estewinking.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Reinstaleaza softul. Avira e destul de bun.Incearca-l

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aceasi problema o am si eu ii virusss ca am incercat sa instalez ce-mi zicea si mi-a aparut antivirusul...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am aceeasi problema...cineva isi face profiluri porno cu numele meu.si presupune ca sunt eu.si-a facut si id cu numele meu! sunt disperata. mi-a spart parola de mess.nu stiu ce sa mai fac.ma enerveaza ca unii isi bat joc de mine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am patit la fel si toti prietenii imi trimit mesaje si ma intreaba daca e al meu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai aici metoda pentru devirusare: http://www.faravirusi.com/......messenger/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va multumesc mult, dar nu am luat virusuldevil, nu le-a iesit fazadevil.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce-a mai buna solutie e sa ti stergi id acela vechi si sa-ti faci altul nou uite un si-te unde ti l poti stergehttps://login.yahoo.com/......in_verify2 bagate in id ala si se sterge apoi intri in yahoo messenger si iar iti bagi datele alea sterse si vei vedea ca ti scrie pasword incorect si apoi ai scapat. Iar apoi discuta cu prietena ta va intelege. Mult succes! Te pup! ~*

| ALECSSS a răspuns:

Aud ca nu-s singura careia isa intamplat asta, mi-am schimbat 3 ID da de geaba...si mereu im trimita o cunostinta acest site care apare va imaginati voi ce...simi aparea ID!crying(