| Asyul95 a întrebat:

Buna,voi ce zice-ti?
Laptop,tableta sau notebook? O parere, fara sa depinda de firma neaparat.Sau daca stiti si firme bune, e bine si asa ..de preferat.
Multumesc, fundita!happy

11 răspunsuri:
| HardCore7750 a răspuns:

Depide la ce folosesti gadgetul, PC cel mai bine pentru gaming, laptopul pentru folosire in diverse locuri, tableta, socializare sau jocuri sau filme etc, laptopul pentru gaming calumea e scump, PC-ul e mai ieftin cu mult,
Firme, mie imi place: Samsung, Dell, Acer, Philips

Răspuns utilizator avertizat
| EMike a răspuns:

Notebook. Best buy. Daca e Asus say Sony VAIO, cu atat mai bine.

| Asyul95 explică (pentru EMike):

De ce e mai bun?

| TeDrqq a răspuns:

Deci sa te lamuresc un pic si dupa sa te intreb si eu ceva laughing :

1. Laptopul este bun pentru excursii, drumetii, plimbari, etc. (n uzic ca nu este bun si pentru acasa dar nu l-as recomanda pentru ca se incinge repede si vai de capu lui laptop...)

-Tableta e o fita dupa laptop, este buna si face acelasi lucru ca si laptopul doar ca, cu mai putine functii si are si camera...

-Notebook --- Citeste mai sus

Bun acuma intrebarea mea pentru ce vrei sa le folosesti? si iti voi recomanda ceea ce iti trebuie happy

| Asyul95 explică (pentru TeDrqq):

Pai ce intrebare ii asta? ..pentru ce imi trebuie?laughingpai tu daca ai vrea de curand sa-ti iei unul dintre astea 3 ar fi un motiv? Unul care sa fie mai bun, sa aiba mai multe functii, sa fie mai smecher si bla bla.

| alexandru112211 a răspuns:

Laptop clar happy

| c0rtez a răspuns:

Cel mai bun ar fi laptopul dar depinde la ce vrei sa-l folosesti

| radustroie a răspuns:

Eu tiasi recomanda laptopul pentru ca : e mai bun decat tableta sau notebookul pentru ca are mai multe functii, e mai bun pentru gaming, e mai mare si mai usor de folosit in general la jocuri, il poti lua oriunde ca si tableta sau nootebookul. singurul dezavantaj este acela ca fata de tableta nu are camera in rest e mult mai bun ai si memorie mai multa si frate pana la urma e laptop e mult mai bun eu am comparat laptopul meu cu in ipad 3 si s-a miscat mult mai bine mai ales la net... acum depinde si la ce vrei sa il folosesti ca daca nu zici ce draq sa raspundem noi? acum iti zic ca e mai bun dar nu iti zic si care e de preferat in ce domeniu vrei sa il folosesti...

| radustroie a răspuns:

Acum eu am zis laptop dar de unde draq sa stiu si pentru ce? de exemplu daca vrei sa til bagi in cur iti recomand tableta ca te doare mai putin ca e mai mica dar daca vrei laptop are displayul mai mare si te uiti la filme xxx mai frumos data viitoare zi dracului si pentru ce

| Anon96 a răspuns:

Depinde pentru ce vrei ...eu asi merge pe laptop ...memorie mai multa +un ecram nitel mai maricel si bun pentru filmebig grin