| plasmaticus a întrebat:

Buna,

Vreau sa cumpar o imprimanta multifunctionala. Am pus ochii pe una, la un mare magazin, foarte cunoscut.
Dar de curand a terminat stocul.
Insa au la vanzare vreo 20 de imprimante de acelasi model resigilate, cu un pic mai ieftine decat pretul uneia nedesigilate.

Ma intreb daca e o idee buna sa iau una resigilata. Oare sunt inapoiate pentru ca au probleme? Ei zic ca sunt testate si sunt bune, cu cateva mici zgarieturi, ca au fost folosite unele.

De ce vreau acea imprimanta? Fiindca greu gasesc una care sa mearga si pe windows xp.

Mersi,
Alex

6 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Cea resigilata e returnata de cineva, deci nu va contine cartuse de cerneala! Apoi imprimantele sunt foarte sensibile, eu n-as lua una returnata indiferent ce zic ei...

| Hyperion7 a răspuns:

Https://youtu.be/6_9wq7TnANw?si=X5JOHVgG_jJ_izGb

Uită-te aici și după decide dacă merita
Bafta!

| plasmaticus explică (pentru Hyperion7):

Exact o ciss vreau sa iau. Dar eu intrebam altceva, daca sa iau resigilata sau nu. Au 20 de resigiliate pe stoc. Nu e ciudat? Dar e singura care merge si pe XP

| Hyperion7 a răspuns (pentru plasmaticus):

Daca e de la HP atunci e nașpa, după cum zice și Dan Cadar aici https://youtu.be/hSYLhp8xKqs?si=dBtrBS4t0lCTwha1

| NLS a răspuns (pentru plasmaticus):

Treaba ta, daca iei HP, mult succes cu instalarea si intimitatea.
DE CE ai vrea sa mearga pe un sistem de operare pe care nu mai poti face aproape nimic in siguranta?
Browserele (ultimele versiuni) nu mai functioneaza pe el, majoritatea programelor actuale nu mai merg si nu mai au versiuni pe 32 biti...

Poti crea documente offline pe XP, nimic de zis, dar pe imprimantele moderne poti printa cu USB sau card SD/microSD.

Daca chiar vrei sa iei o imprimanta buna, Brother, Xerox sau Epson sunt oricum peste HP, care consuma cerneala in prostie.

| plasmaticus explică (pentru NLS):

Eu am cerut informatii clare intr-o anumita directie, nu sa fiu intrebat de ce am nevoie de xp. Stiu eu de ce am nevoie de XP.