| uNKN0Wn a întrebat:

vreau sa imi iau un gamepad de Xbox pentru PC, am mai avut unul Logitech si mi-am ars sursa din cauza lui. Intrebarea mea este. Ce sursa imi trebuie ca sa imi mearga bine si controllerul de Xbox... sa nu se arda nimic?

2 răspunsuri:
| vatco a răspuns:

Esti prima persoana care o aud ca si-ars sursa din cauza unui periferic care are sursa de alimentare usb, deci nu cred ca s-a ars din cauza gamepadului.Gamepadurile Logitech sunt cele mai bune insa poti sa iti iei Razer sau Thrustmaster. vrei sa il folosesti si la Xbox sau doar pentru PC?

| uNKN0Wn explică (pentru vatco):

Doar pentru PC, aveam sursa de 350W deci nu e chiar surprinzator.