| Gabrielalalaa a întrebat:

Vreau sa mi achizitionez un laptop. As vrea sa fie de ultima generatie.
Il voi folosi pentru office, filme, jocuri.
Vreau sa aiba o baterie ce tine macar pana la 5-6 ore, daca nu mai mult. Sa nu se supraincalzeasca. As vrea Lenovo, usor pentru a calatori cu el, design ok.
Il voi folosi si pentru editat fotografii, si pentru a asculta muzica, deci sa fie bun si pe partile astea.
Si as mai vrea sa nu se blocheze daca am mai multe ferestre deschise.

3 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Cam multe pretentii, mai ales bateria... Daca nu o sa stii ce faci cu el o sa se blocheze si daca e racheta. Daca te tiune buzunarul poti lua unul de gaming (dar nu o sa tina bateria atat ). Daca vrei sa te tina bateria mult, orienteaza-te catre Apple.

| FoxyM a răspuns:

Salutare! Cele mai bune laptopuri care s-ar potrivi pretențiilor tale ar fi cele de la Asus! Eu detin laptop Asus si ma tine bateria 4-5 ore si il folosesc, sunetul este foarte inalt si de o claritate superioara si nu se blochează! Nu exista laptop dau alt dispozitiv sa nu se supraincalzeasca!
Alegerea este a ta.Meriti"a doua sansa"

| Diaa77 a răspuns:

Exact, ia ceva de la Asus chiar unul de gaming daca stii cum sa il folosesti te va tine bateria destul. Si prin asta ma refer sa nu il scoti si Sa il bagi in priza la fiecare 30 min..in rest e perfect nu se blocheaza si e pentru jocur. Nici calitatea filmelor nu te va dezamagi..Eu il am pe cel de la Asus de gaming...al meu a fost cam 1000 de Euro dar Poti baga atatia bani in el doar daca chiar ai ce Sa faci cu el. Oricum Asus au mai multe variante poti Sa te duci si la preturi mai mici. Bafta la alegere!