| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa pun un film pe stick si nu pot pentru ca imi zice :fisierul este prea mare pentru sistemul de fisiere destinatie.Memorie am destula pe stick.E un stick de 32 GB si niciun sfert nu este coupat.Ce sa fac? E urgent!

Răspuns Câştigător
| JustCosmin a răspuns:

Este formatat prost stick-ul. Copie ce ai pe el in PC, dupa care ii dai format in felul urmator: 1. Click dreapta pe stick si alegi optiunea "Format";
2. La "File System" alegi optiunea "NTFS" si la "Allocation unit size" alegi "Default allocation size".
3. Se bifeaza "Quick format" si se apasa "Start".
Dupa terminarea formatarii poti pune fisiere mai mari.
Bafta.

| unconnected a răspuns (pentru JustCosmin):

Si daca fac asa, tot ce am pe stick o sa mi se piarda?

| JustCosmin a răspuns (pentru unconnected):

Pai muti pe PC ce ai pe stick, dupa care il formatezi asa cum ti-am spus mai sus. Daca nu muti fisierele, la formatare, se sterg.