| yupiiiiiiiiiiiiii a întrebat:

Buna ^.^
Vreau si eu sa stiu cum functioneaza internetul prin wi-fi si prin wireless (pe mobil).
Multumesc. happy

6 răspunsuri:
| Niiiicu a răspuns:

Buna,wi-fi si wireless sunt aceiasi chestie, iti trebuie un modem wi-fi pe care il conectezi la pc, il setezi si dupa aia te poti conecta si de pe telefon si de pe tableta si de pe laptop la acel wi-fi

| trisoru a răspuns:

Depinde ce smartphone ai dar uneori merge mai rapid ca pe pc, la orice tel trebuie sa ai chestia aia de tragi jos pe ecran, vine alt ecran practic in jos si ai desenat un Wi-fi, daca nu reusesti, intri la Web sau Setari si dai la conexiune...Wi-fi si Wireless sunt aceiasi chestie nu is 2 lucruri diferite, pe wireless stai cu un modem mai mic sau o cheita datorita Wi-fiului....PS: dai o gumiță? laughing

| Rax a răspuns:

Functioneaza foarte binehappy activezi wi fi ul de pe telefonul tau, introduci parola retelei de internet(daca are) si in limita ecranului tau te bucuri de net.te refereai la altceva?happy

| yupiiiiiiiiiiiiii explică (pentru Rax):

Nu ma refeream la cat de bun/rapid este. Vroiam sa spun in ce mod functioneaza, cum pot sa il folosesc. happy
Multumesc oricum. big grin

| Rax a răspuns (pentru yupiiiiiiiiiiiiii):

Ti am raspuns si se foloseste telefonul prin wi fihappy

| aronstane a răspuns:

Functioneaza foarte bine dar depinde de viteza de la internet, dar daca viteza e buna merge ca pe calculator internetu pe telefon
Daca crezi ca te-am ajutat nu ezita sa mah rasplatesti cu o funda