| Neacsu_Alex_1997 a întrebat:

vreau si eu sa stiu daca ar trebui sa cumpar un laptop Hp Pavilion G6-2300 notebook, redus de la 15 mil. la 7, doar pentru ca are ecranul pe jumatate spart.( mentionez ca este spart pe dinauntru, adica la exterior nu se observa nicio defectiune ) Leptopul functioneaza normal...

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

E spart adica cum? Daca e spart ar trebui sa se vada si tu spui ca la ext nu se obsv nimic.Atunci cum stii ca este spart? Si de unde provine acest laptop? Incearcal undeva, pune-i un monitor, spui deja ca functioneaza normal adica? Daca nu are nici un alt defect atunci este simlu.Cauti pe net cit costa un display pentru acel laptop, apoi intrebi un meserias cit e costa sa til schimbe si apoi stii ce trebuie sa faci. Daca te pricepi tu singur sa-l schimbi atunci si mai bine. Daca vrei sa stii cum se schimba cauti pe youtube scrii in engleza how to replace a screen for HP bla bla siti arata video pas cu pas ce trebuie sa faci.bafta

| Daniel_9018 a răspuns:

Un display nou e vreo 300 lei daca ai bani si vrei sa-l schimbi se merita cat despre displayul actual nu ai de unde sa stii cat o sa te tina