| Boli_Celina_Edina_1985 a întrebat:

Am ecranul spart la un laptop HP pavilion, cum mut imaginea pe monitor extern? mersi

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sărut mîna, păi cablul din monitor are la un capăt mufă vga, cu găuri sau cu pini? Iar celălalt capăt al cablului nu este lipit in monitor? Că asa sunt monitoarele cu tub, un capăt al cablului este mufat iar celălalt capăt vine băgat in interiorul monitorului si este lipit cu letconul cositorit adică, dumneavoastră cum le ave ti?

| Boli_Celina_Edina_1985 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am cablu hdmi-vga ...lamonitor merge vga iar in laptop hdmi

| K0sti a răspuns (pentru Boli_Celina_Edina_1985):

Tasta Fn+tasta de functii respectiva care are pe ea semnul de monitor!

| Jipa95 a răspuns:

Cu ajutorul unui calbu VGA. In laptop mufa este asa : https://www.google.ro/......ps?/search
cand bagi mufa in monitorul extern, ar trebui sa arate cam asa : https://www.google.ro/......ps?/search

Daca ai si port HDMI in laptop, iar monitorul este HD, se poate si cu un cablu HDMI.

Bft!

| Boli_Celina_Edina_1985 explică (pentru Jipa95):

Monitoril nu e hd... e un lcd de 19 inch

| victor30 a răspuns:

De obicei cand conectezi vga-ul ar trebui sa iti apara si pe monitorul extern, daca nu apesi FN + tasta care are desenesat pe ea 2 monitoare.

| Boli_Celina_Edina_1985 explică (pentru victor30):

Il conectez prin HDMI la laptop -vga la monitor si nu merge