| Cipri_Kristi_1984 a întrebat:

am cumparat o boxa portabila si am o problema cu radioul(am dat sa caute si mi-a gasit 6-7 posturi din care 2 se auzeau bine restul nu...am desfacuto si am pus pe mufa de alimentare un papuc de la un multimetru digital si... apoi se auzeau si restul bine ).Ce pot face ca sa se auda mai bine si sa amplific receptionarea posturilor, mersi

1 răspuns:
| sebygmr24 a răspuns:

Boxa trebuie ținută într-un punct la înălțime, daca nu are antena nu prinde atâta frecvență, așa că trebuie să o ții sus pentru a putea prinde mai mult semnal.