| sheamus12 a întrebat:

Am o intrebare si va rog sa raspundeti doar cei care va pricepeti. Am dezmembrat pc-ul pentru a-l curata de praf. L-am asamblat dar am cuplat pe placa de baza gresit butonul de restart cel de pornire si activity led. Am incercat sa il pornesc si normal ca nu a pornit. Apoi l-am montat cum trebuia dupa manualul de utilizare al placii si nu porneste PC-ul.Palpaie odata becurile de la memoriile ram si se opreste. Precizez ca sursa e ok si memoria ram la fel. E posibil sa se fi scurtcircuitat placa de baza? Ms anticipat.

Răspuns Câştigător
| pbsolver a răspuns:

Slabe sanse sa se fi intamplat asa ceva. scoate toate firele si lasa decat butonul de pornire (fara restart, fara hdd si power led) si incearca din nou. daca nu merge nici asa, incearca sa resetezi bios-ul si revino aici

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Mai mult ca sigur, din pacate! Depinde si unde le-ai pus.

| sheamus12 explică (pentru K0sti):

Pai am pus acela cu hdd led in loc de restart si sleep led in loc de start

| K0sti a răspuns (pentru sheamus12):

Neinteresant! Unde ai pus start si reset?

| sheamus12 explică (pentru K0sti):

Pai start in loc de sleep led start si in loc de hdd led restart.

| K0sti a răspuns (pentru sheamus12):

Intra aici sa vorbim ca nu stau sa scriu aici km de raspunsuri: http://www.epasystems.ro/
Nu asa se face o depanare! Mai punem o intrebare acum, mai raspundem peste 4-5 ore...

| Molodoi a răspuns:

Este foarte posibil sa se fi defectat placa de baza, mai bine il duci la un specialist, si daca este placa de baza atunci eu te sfatuiesc sa nu cumperi alta placa, mai bine iei un PC nou, deoarece nu poti avea garantia ca te tine o noua placa de baza iar daca nu e buna poate distruge tot calculatorul