| GeorgianaAlinaaaa a întrebat:

Am o problemă cu unitatea. De fiecare dată când o deschid se unde un zgomot, zici că-i tractor. Dar zgomotul ţine vreo 5-10 minute, apoi dispare.Am curăţat unitatea înăuntru,ventilatoarele şi altele, dar în continuare huruie când îl aprind circa 5-10 minute. Am aspirat înăuntru,şi la viteză mare ca să cureţe praful, dar tot huruie. Nu ştiu ce să fac! Ce aş putea să fac? sad

2 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Pai,mai strange surubelele la ventilator.

| RocKzZ a răspuns:

Salut. Pai poate fi din cauza mai multor chestii : De la suruburi/praf sigur nu e pentru ca iti face doar un timp anume apoi se opreste. Eu zic ca la ventilator si la procesor bate ceva. Astea 2 au cate un motoras care se tot invarte si poate e ceva acolo. Nu ai cum sa te uiti pentru ca trebuie sa scoti suruburile de la procesor/ventilator si e mai greu. Poate fi iar de la placa de baza sau de la placutele de rami, poate nu is puse bine in slot-urile alea iar cand dai drumul la calculator alea sunt putin iesite din slot. Si eu am patit asta, decat sa te pui sa demontezi tot eu zic mai bine sa te duci la un service pentru ca e riscul sa nu le mai poti pune sau sa nu stii sa le pui inapoi. Eu unul am demontat piesa cu piesa si am aspirat si in interiorul lor si dupa nu a mai facut. Nu te costa nici mult si o sa iti si spuna din ce cauza face. Adica o sa iti spuna ca ramii/procesorul/placa video sau altceva iti face urat. Si dupa daca iti mai face stii si care e problema si poti schimba piesa respectiva. Funda?