| Ecbert a întrebat:

Cand imi deschid PC face un zgomot ciudat. huruie, habar n-am cum sa-i zic. L-am curatat si zgomotul nu a disparut. facea acelasi zgomot si inainte, dar dupa 1 minut se oprea, acum nu mai tace si e foarte enervant. Ce pot sa fac?

2 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

E posibil sa fie de la un ventilator. Daca e curatat si uns, e posibil sa mearga mai bine, nu se stie pentru cat timp. O solutie mai buna e schimbarea ventilatorului cu unul asemanator.

| ManeStefane a răspuns:

Poate de la "ventilator" sursa de racire, daca e curatat, acum nu ai ce face, unele pc-uri au acest component mai silentios.Acum daca e mai batran ca mine, no hate dar are un bun motiv.