| Gabriel_Kosmyn_1999 a întrebat:

Am o problema in legatura cu un hacker. Deci, fostul prieten m-a amenintat ca vb cu un prieten de-al lui ca vrea sa imi fure contul de steam... El a zis ca ii trebuie numai emailul meu. Se poate asa ceva? Ma puteti ajuta sa nu imi fure contul de steam

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Tu fa ce am zis eu. Nu da click pe link-uri fantoma. Nu te mai autentifica pe steam o perioada. Incearca sa pui o securate buna la pc. Decat antivirus super tare neactualizat, mai bine unul mai slabut dar actualziat. Pune ce antivirus vrei tu+malwarebytes.
Daca vezi ca se ingroasa traba, la politie, cum am mai zis, sa ii treaca cheful de hackerit la ala care are chef.

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pastreaza-ti calmul.
2. De pe un alt pc, iti schimbi parola pe steam, cu una puternica.
3. Pe pc actual dezinstalezi tot ce tine de steam.
4. Daca e sa ai ghinion, mergi la politie. Sa vezi ce bine e la racoare pentru el(pentru amenintari, pentru furt de date etc.

| Gabriel_Kosmyn_1999 explică (pentru sltlp):

Dar nu cred ca ca el imi sparge un prieten de-al lui. din cate am auzit si nu stiu date despre el

| Gabriel_Kosmyn_1999 explică (pentru sltlp):

Stiu doar despre astalalt care vrea sa vb cu el

| sltlp a răspuns (pentru Gabriel_Kosmyn_1999):

Tu fa ce am zis eu. Nu da click pe link-uri fantoma. Nu te mai autentifica pe steam o perioada. Incearca sa pui o securate buna la pc. Decat antivirus super tare neactualizat, mai bine unul mai slabut dar actualziat. Pune ce antivirus vrei tu+malwarebytes.
Daca vezi ca se ingroasa traba, la politie, cum am mai zis, sa ii treaca cheful de hackerit la ala care are chef.