| psihgjfe a întrebat:

am o problema. Mi am cum parat un Samsung galaxy j5, iar cand vreau sa ma conectez la wifi nu pot. Scriu parola corect dar imi spune ca apare o eroare la autentificare. Ce fac?

Răspuns Câştigător
| marywsss a răspuns:

Da.uite o metoda utila. faci acest cod *#0011#.apare un meniu pe ecran.apesi pe meniu (BUTONUL DIN STANGA) nu mijloc, nu dreapta. apare o casuta si jos de tot scrie WIFI. apesi pe el. apoi apare alt meniu si undeva la mijlocul ecranului scrie ON sau PORNIT.dai pe el de vreo trei ori OPRESTI-PORNESTI(ON-OFF). apoi lasi pe (ON-PORNIT), iesi de tot pe butonul inapoi.si gata merge wifi

3 răspunsuri:
| StefanCosmin a răspuns:

Restarteaza l

| marywsss a răspuns:

Sau o metoda foarte eficienta pentru majoritatea errorilor HARD RESET
1.Inchide telefonul Galaxy.
2. Apasa si tine apasat butonul "Power", butonul "Home", si butonul "Volume Up".
3. Asteapta pana cand telefonul va vibra, apoi elibereaza doar butonul "Power".
4. Asteapta pana cand va aparea ecranul Android System Recovery, apoi elibereaza butoanele "Home" si "Volume Up".
5. Apasa butonul "Volume Down" si selecteaza optiunea "Wipe data / factory reset".
6. Apasa butonul "Power", pentru a selecta optiunea.
7. Apasa butonul "Volume Down" pentru a evidentia optiunea "Delete all user data".
8. Apasa inca o data butonul "Power", pentru a selecta optiunea. Telefonul va porni procesul de resetare a tuturor setarilor, si apoi va trebui sa selectezi "Reboot system now".
9. Apasa butonul "Power", pentru a reporni sistemul si finaliza resetarea.

| eCevaNou a răspuns:

Litere mari