| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu un telefon Samsung Galaxy Y GT S5260 si de la un timp devreme tot mi se stinge singur. Daca apas putin mai tare te Touch se stinge dintr-o data. Sau cand il bag la incarcat se stinge dintr-o data. Trebuie sa il tin in priza cam cat consider eu, dupa ce il scot din priza se aprinde dupa ce ii scot si ii bag acumulatorul de 20 de ori. L-am trimis la garantie de 3 ori si a venit cu aceeasi problema. Astia de la grantie imi spun ca telefonul nu are nimic si ca,, asa trebuie sa faca". M-am inervat si am spus ca renunt la garantie si ma apuc eu singur sa il demontez si sa incerc sa mi-l repar. Dar mai intai de toate spuneti-mi si mie daca ati mai avut probleme de genul asta si cum ati rezolvat. Poate ca nu trebuie desfacut. Sa nu imi spuneti de revenire la setarile din fabrica ca am facut-o de 50 de ori si nimic.

5 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Nu este o problema de piese, ci trebuie resoftat, am avut si eu o problema asemanatoare cu Samsung galaxy s2 si problema era din soft.

| Eduarrdinno a răspuns (pentru Jipa95):

Prietene. L-am trimis la garantie de 3 ori si ei l-au resoftat de 3 ori si tot la fel face. Excludei variantele de resoft ca nu au rezultat.

| Jipa95 a răspuns (pentru Eduarrdinno):

Cred ca e de la placa

| Eduarrdinno a răspuns (pentru Jipa95):

Nu imi mai pasa de telefon asa ca l-am desfacut.,, Placa de baza,, sa ii zic asa era torsionata in 4 locuri, asa ca am pus-o la cald si s-a mai indre
ptat asa ca am pus-o la loc. Nu mi se mai stinge dar nu mai functiona touch-ul asa ca am mai pus-o iar la cald si mi s-a topit un cip. Nu mi-a mai pasat si am pus-o la loc. Din cauza ca s-a topit nu a mai dat si nu am putut sa ii mai pun carcasa. Nu conteaza. Am lipit-o cu scoci si sta. Acum merge si touch-ul si nici nu mi se mai stinge. Am fost cu el la garantie si mi-au zis ca am pierdut garantia, dar nu imi pasa si ca o sa trimita un email pe numele meu ca l-am reparat singur si daca vreau sa fac o cerere sa imi dea TVA-ul inapoi. Dar am refuzat si am plecat acasa fericit cu telefonul facut de mine. A si am uitat sa va zic ca este cumparat de la ALTEX. Sa nu faceti si voi la fel daca va mai pasa de garantie si de telefon. BAFTA

| CinevaNou a răspuns:

Nu reusesc sa gasesc telefonul despre care zici. Are android?