| IoanS a întrebat:

Am un laptop SAMSUNG cu o placa video Intel(R) HD Graphics, si as vrea sa o schimb cu una mai buna. Se poate? Am auzit ca la laptopuri componentele sun lipite... FUNDA!

Răspuns Câştigător
| pbsolver a răspuns:

Intel nu produce decat placi grafice integrate pentru laptopuri, intr-adevar nu puteti schimba placa video. Aveti o alternativa (destul de costisitoare ce-i drept) cu o placa video externa. Vizitati site-ul Village Instruments aici -> http://www.villageinstruments.com/tiki-index.php?page=ViDock

| IoanS explică (pentru pbsolver):

O varianta mai ieftina... Mai bine cu bani astia imi iau alt laptop...

| pbsolver a răspuns (pentru IoanS):

Din pacate nu prea exista alternative ieftine. plus ca pentru vidock ai nevoie de un monitor extern... deci in niciun caz nu vei scapa ieftin. laptopurile nu sunt pentru jocuri... faptul ca putem rula jocuri care in mod normal ar pune in dificultate un desktop, care e mult mai bine aerisit decat un laptop, nu inseamna ca ar trebui s-o facem. se numeste notebook, nu portable gaming station

5 răspunsuri:
| 111111111111111111111111111111111211111111111111 a răspuns:

Sall se poate schimba chipul video dar doar cu unul exact ca cel anterior
nu cu alta placa video mai buna
Dar exista laptopuri unde se poate schimba placa video dar in cazul tau nu funda!