| alexstavar a întrebat:

Bună ziua. Am un tv vortex și mi s-a blocat. Se deschide dar după se blochează telecomanda și el la fel

1 răspuns:
| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

Dacă televizorul dvs. se blochează și nu mai răspunde la comenzi, resetați alimentarea prin întreruperea cablului de alimentare c.a. (cablul de rețea). Apoi, apăsați și mențineți apăsat butonul de alimentare de pe telecomandă timp de aproximativ 5 secunde, până când repornește televizorul. Dacă problema persistă, încercați procedura de resetare la setările din fabrică