| TeodorSan a întrebat:

as dori sa aflu ce placi video functioneaza pentru placa de baza MSI GF615M-P33 ( Actuala placa video este ATI Radeon HD5450 ). Am pus aceasta intrebare deoarece la toate jocurile am pe low sau ultra low quality mai putin de 30FPS. Daca aveti informati cum sa imi cresc fps va rog sa ma ajutati.

PS: Am calculator ALL-IN, adica am Sistem Desktop Diablo Gamer Xtreme X3

Răspuns Câştigător
| heldeN a răspuns:

Cand ma gandesc ca ai dat 1300 lei pe salamanca aia ma ia durerea de cap, sincer
Placa video este cea mai proasta de pe piata, urmata de geforce 210
Vrei sa vezi crestere de fps? schimb-o
7770 la un super pret iti sta la dispozitie
http://www.pcgarage.ro/......-bit-hdmi/

Si fa o fapta buna pentru sistemul tau si schimba conserva aia de sursa
http://www.pcgarage.ro/surse/game-daemon/rpo400-400w/

| TeodorSan explică (pentru heldeN):

Dar placa video pe care mi-ai recomandat-o este compatibila cu restul componentelor din PC meu!?

| heldeN a răspuns (pentru TeodorSan):

Da,placa ta de baza are PCI-express, placa video la fel
Vor functiona fara probleme, dar ti-am zis. buba e sursa care nu prea face fata

| TeodorSan explică (pentru heldeN):

Dar pot sa pun si ram in plus? Deoarece max ram este 8GB si acuma am 2 placute de 2GB. Ar face si asta o diferenta?

| heldeN a răspuns (pentru TeodorSan):

Nu,iti ajung 4gb deocamdata.tu schimba placa video si vei vedea o diferenta foarte mare
Greseala ai facut-o cand ai cumparat pc-ul, este prost facut si scump

| TeodorSan explică (pentru heldeN):

M-am uitat mai bine la placa mea de baza, este GF615M-P33, dar este versiunea 2.
LINK:http://www.msi.com/product/mb/GF615MP33_V2.html#?div=Detail

| heldeN a răspuns (pentru TeodorSan):

Da este ok, placa video se potriveste perfect, placa de baza si placa video au acelasi slot (PCI-express)

9 răspunsuri:
| TheSoldier a răspuns:

Ai un calculator foarte bun, ar trebui sa iti mearga jocurile ca uns. Schimba windows-ul. Ia-o de la capat. Sigur iti vor merge mai bine.

| heldeN a răspuns (pentru TheSoldier):

Tu te auzi? Unde foarte bun cu o placa video de 120 lei care sacadeaza si in gta sa?

| TeodorSan explică (pentru TheSoldier):

Pai daca joc World of Tanks pe low am 15-30 fps.
Folosesc Windows 7 Ultimate 64Bit